NASZA SZKOŁA
Krzysztof Kieślowski
Spotkanie z poetą
12.04.2018 r., w czwartek o godz. 11.00 w kameralnej scenerii biblioteki szkolnej miało miejsce spotkanie poety gorzowskiego, pana Tomasza Korbanka z grupą uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Uczestnicy brali udział w pewnego rodzaju wywiadzie, do którego się dołączyli i zadawali pytania. Przekonali się, że poeta to człowiek z takimi samymi problemami, co my , żyjący
w tej samej rzeczywistości, borykający się
z trudnościami. Pan Korbanek uzmysłowił nam, że dla Niego pisanie wierszy to nie jest sposób na zarabianie pieniędzy tylko sposób na swoistego rodzaju terapię dla duszy. Jest to pewnego rodzaju samouleczenie. Nasz gość uświadomił nam, że poezja to uwalnianie uczuć, emocji, radości, smutków. Poeta sięga po poezję bo jest ona zrozumieniem dla zranionej duszy. Jest również inną formą zapisu życia samego poety i jego myśli. Dla Naszego poety poezja to też świat, do którego zmierza się zawsze i ciągle, a nie tylko wtedy, gdy nie rozumie się codzienności. Poezja to również możliwość oderwania się od dnia codziennego, spojrzenia na świat z innej ciekawszej perspektywy.
Myślą przewodnią spotkania była fraza „Zatrzymaj się nad strofą „. Drogi słuchaczu, drogi czytelniku zatrzymaj się nad strofą, uwolnij swoje emocje, może znajdziesz cząstkę swojej czułej struny. Ktoś napisał do Ciebie list – list pisany poezją.

"Niewidzialny" T. Korbanek

Spędzał długie godziny
patrząc bezustannie
na rozgrzany ekran

Chłonął żywe obrazy
drobnoustroje pojęć
wsiąkające w krwiobieg
podążające w kierunku serca

Zawieszony
między podłogą a sufitem
nie odczuwał chłodu
na wskroś przenikającego
drętwiejące ciało

Coraz bledszy
niewidzialny …

Konkurs
Serdecznie gratulujemy Kamilowi Jastrzębskiemu, który zdobył I miejsce w Konkursie Wiedzy BHP pracowników młodocianych zatrudnionych w zakładach rzemieślniczych. Jednocześnie nasz uczeń dostał się do etapu regionalnego. Serdecznie gratulujemy!

Pokaz mody
Pokaz współczesnej mody damskiej z elementami tradycyjnej, ręcznie wykonywanej szydełkiem koronki koniakowskiej odbędzie się 22 kwietnia 2018 r. o godz. 17:00 w Muzeum im. J.Dekerta przy ul. Warszawskiej 35 w Gorzowie Wlkp.
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!
Spotkania Kobiet AutentycznychNatalia Ślizowska, jedna z ambasadorek Gorzowa w kampanii GORZÓW #Stąd Jestem będzie gościem i prelegentką „Spotkań Kobiet Autentycznych”, które Urząd Miasta organizuje wspólnie z partnerem: firmą Silcare. Zapraszamy do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wlkp., w niedzielę, 15 kwietnia br. od godziny 10. 00 do 17.00.
Akcja wolontariatu
Kolejna akcja wolontariatu - dziewczęta z klasy 101 pod opieką p. Katarzyny Dziobko oraz p. Aurelii Drozd posprzątały teren wokół szkoły oraz zasadziły kwiatki. Teraz musimy poczekać aż kwiaty i będzie niesamowicie pięknie!Spotkanie z drukarką 3D
Dnia 4 kwietnia 2018 r. klasa 302t uczestniczyła w specjalistycznym szkoleniu z zakresu technologii druku 3D. Zajęcia prowadził mgr inż. Rafał Samulski – kierownik laboratorium środowiskowego Akademii im. Jakuba z Paradyża. Uczestnicy szkolenia zdobyli wiedzą na temat sposobu działania i funkcjonowania urządzeń drukujących oraz projektowania 3D. Oprócz wykonania projektów uczniowie mieli również możliwość drukowania.WIOSENNA AKCJA WOLONTARIATU
Drodzy Uczniowie!
Na terenie szkoły rusza akcja zbiórki nasion i cebulek kwiatowych. Chcemy obsadzić donice na terenie szkoły, by wiosną było Wam przyjemnie spędzać przerwy.
Za nasiona i cebulki odliczamy godziny.


Zbiórka już trwa. Pierwsze drzewka już są - to czereśnie, które zasadził wolontariat.


Liczymy na Was!
Opiekun wolontariatu: p. Katarzyna Dziobko
Targi fryzjerskie
Uczniowie naszej szkoły wraz z panią Katarzyną Dziobko oraz Beatą Przytułą wzięli udział w targach fryzjerskich LOOK w sobotę 25 marca 2018 r. Zobaczyli przeróżne nowości, najnowsze trendy, konkursy fryzjerskie, szkolenia i pokazy gwiazd. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.