NASZA SZKOŁA
Krzysztof Kieślowski
Zebranie
Uwaga!
Już w czwartek - 18 stycznia 2018 r. o godz. 16:30 - odbędą się zebrania z rodzicami.Pomoc
Cieszymy się, że jeszcze przed świętami, mogliśmy pomóc najbiedniejszym, przygotowując szlachetną paczkę. Natomiast 21 grudnia 2017 r. udało nam się zawieźć karmę dla zwierzaków. Ślicznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję. To z pewnością nie będzie ostatnia taka zbiórka.
Konkurs
KONKURS
Od dzisiaj 11.12.2017 do 22.12.2017 trwa konkurs na stroik świąteczny. Najładniejsze z prac zostaną przekazane dla podopiecznych domu pomocy społecznej nr 2 przy ul. Walczaka oraz przy ul. Podmiejskiej Bocznej. Stroik musi być wykonany własnoręcznie.

fot. Daria Gracz - Szanerska

Spektakle Lu PaT
Spektakle grupy profilaktycznej Lu PaT - 27.10.2017 r. na Scenie Kameralnej Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. oraz 01.12.2017 r. w MCK "Zawarcie" w Gorzowie Wlkp.

Muzeum
Klasa 101 t w ramach lekcji historii odwiedziła Muzeum Spichlerz. Uczennice miały okazję zapoznać się z historią budynku i jego przeznaczeniem w życiu codziennym. Na makiecie historycznej młodzież zobaczyła jak wyglądało nasze miasto w XVII wieku. Uczennice dowiedziały się również o historii budynku naszej szkoły,który ma już ponad 100 lat. Na starych zdjęciach widać dokładnie jeden z największych zakładów przemysłowych w przedwojennym Gorzowie -fabrykę juty przemysłowca M.Bahra, w którym mieści się nasza szkoła. Zwiedzanie zakończone zostało na wystawie poświęconej historii Gorzowa po II wojnie światowej.


Film
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu z naszej wycieczki na Litwę:

Szlachetna paczkaPrzystąpiliśmy do akcji "Szlachetna paczka". Naszym podopiecznym jest pan Andrzej i jego córka Ewelina. Rodzina jest po pożarze domu - zbieramy dla nich żywność długoterminową taką jak: cukier, kasza, mąka, makaron, ryż, gotowe dania w słoikach, konserwy mięsne i rybne, warzywa i owoce w puszkach, mleko, słodycze.
Oprócz tego potrzebne jest: mydło, płyny do kąpieli, proszek do prania, chusteczki nawilżające, koce, ręczniki.
Akcja już trwa - rzeczy można zostawiać w szatni oraz gabinecie 213. Produkty można także przynosić do wychowawców, by można było odpisać godziny.
Czekamy na Wasze dobre serca!
Odzieżówka w WilnieZespół Szkół Odzieżowych im. Krzysztofa Kieślowskiego w Gorzowie Wlkp. realizuje projekt „Razem dla edukacji” finansowany przez MEN w ramach konkursu „Rodzina Polonijna” we współpracy ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska” .

Uczniowie Zespołu Szkół Odzieżowych odwiedzili Litwę w dniach 7 – 15 listopada 2017 r. pod opieką p. Pauliny Maszkowskiej i p. Bożeny Jarosz-Jamrozik, by wspólnie ze szkołą partnerską w Mickunach realizować przedsięwzięcia związane z obchodami odzyskania przez Polskę niepodległości. Po siedemnastu godzinach w autokarze można było zakwaterować się w hotelu i nabrać sił na kolejne dni.
Pierwszy dzień pobytu, czyli 9 listopada 2017 r. młodzież rozpoczęła od wspólnego zwiedzania Wilna wraz z uczniami z Mickun pod czujnym okiem przewodnika – pani Krystyny – emerytowanej nauczycielki historii sztuki, która wyróżniała się nadzwyczajną energią, cierpliwością i ogromną znajomością dzieł wielkich polskich twórców, gdyż recytowała z pamięci te dzieła. Zobaczyliśmy m.in. Ostrą Bramę, cerkiew prawosławną, ratusz, filharmonię, Uniwersytet Wileński, Pałac Prezydencki, Katedrę. Odwiedziliśmy także Klasztor Bazylianów. Uczniowie mieli okazję zobaczyć Celę Konrada – bohatera III części „Dziadów” Adama Mickiewicza. – To niesamowite, że mogę tutaj być, chodzić po tych samych miejscach, po których kilka wieków wcześniej chodził nasz wieszcz – skomentował jeden z uczestników wycieczki.